O mnie

Joanna Lange

Certyfikowany coach kryzysowy, coach ACC ICF

Poniżej znajdziesz bardziej szczegółowy opis i krótką historię o mnie. Poznajmy się i bądźmy w kontakcie.

UMÓW SESJĘ COACHINGOWĄ

Więcej o mnie

Ciekawe, jakie informacje o mnie byłyby dla Ciebie interesujące?

Czy to, że posiadam certyfikat coacha kryzysowego i coacha ACC ICF (największej międzynarodowej organizacji zrzeszającej profesjonalnych coachów)?

Czy to, że jestem dojrzałą kobietą, mamą dwójki dzieci (w tym jednego dorosłego), żoną z wieloletnim stażem,  pochodzę z małego miasteczka 30 kilometrów od Piły, otoczonego jeziorami i pięknymi lasami, a od niedawna jestem zapaloną Tatromaniaczką?

A może ważniejsze byłoby dla Ciebie usłyszeć, że zajęłam się tym, bo sama przeszłam długą, czasem wyboistą drogę rozwoju i pokonałam małżeński kryzys?

Być może jednak ważniejsza będzie dla Ciebie informacja, że przez wiele lat wierzyłam, że praca może być pasją i szukałam takiej, którą nią dla mnie będzie.

Zmieniałam miejsca zamieszkania, firmy, stanowiska.

Kiedy osiadłam w Krakowie, ponad 10 lat temu, z zachwytem odkryłam, że jest coś takiego jak „Festiwal Rozwojowy dla Kobiet Progressteron”.  Świetnie się złożyło, bo czułam właśnie, że coś mnie moje życie uwiera, że coś mi w nim nie pasuje i muszę to zmienić, ale jeszcze nie wiedziałam ani co?, ani jak?

Warsztaty rozwoju osobistego sprawiły, że zaczęłam dokonywać zmian. Początkiem była refleksja nad tym kim jestem? W jakim kierunku idę w moim życiu? I czego tak naprawdę w nim chcę?.

Zrozumiałam, że żyłam dotąd spełniając oczekiwania innych. Najpierw rodziców, ucząc się pilnie, żeby mieć co roku świadectwo „z paskiem”,  potem męża, stawiając jego i jego karierę na pierwszym miejscu i różnych społecznych oczekiwań, które mówiły jaka mam być, co powinno być dla mnie ważne.

Nie obyło się oczywiście bez wstrząsów. Właściwie można by mówić o całkiem porządnym trzęsieniu ziemi, które prawie rozwaliło w gruzy moje małżeństwo.

Na szczęście, udało się nam to przetrwać.

Dziś wiem jakie popełniłam błędy w czasie tej transformacji, ale też wiem co jest ważne,  o co każda z nas powinna dbać w życiu i czego musimy uczyć nasze córki.

Dlatego dziś, w autorskim programie, który wypracowałam, uczę Kobiety stawiać Siebie na 1-szym miejscu.

Tylko wtedy mamy szansę na to, by być szczęśliwe, a kiedy my będziemy szczęśliwe, to inni z nami też.